Heti aktuális kerekesszékes

Hírek [2018.05.07. – 05.14.]
Kerekesszékes:

Lejátszották a kerekesszékes bajnokság utolsó mérkőzéseit, bajnok a Soproni Tigrisek!

Sopronban rendezték a országos kerekesszékes bajnokság utolsó fordulóját amin három csapat vett részt. A forduló eredményeitől függetlenül bajnok volt már a Tigrisek csapata, de mégis nagyon kemény presztizs mérkőzéseket láttunk.

32395166_1920837181283244_6566010483021709312_n
32366335_1920837107949918_4388833999527608320_n
Soproni Sportiskola 32:52 Soproni Tigrisek
Törekvés 36:40 Soproni Sportiskola
Soproni Tigrisek 53:29 Törekvés
32366349_1920837367949892_1852690643424378880_n
Soproni Tigrisek SE csapata a mérkőzések után remek hangulatban ünnepelte a bajnoki címet. Minden résztvevő csapatnak gratulálunk az elért eredményekhez.

Ismét egy nagyarányú győzelem Móváron.
MOGAC – Soproni Tigrisek 84:113 ( 15-30, 29-34, 14-27, 26-22 )
Tigrisek dobói: Halász Tamás 32/12, Balogh Gergely 19/6, Csaplár-Nagy Arnold 14, Erdősi Gyula 13/3, Bakk Krisztián 13/3, Sallay Gábor 12, Vesztergom Zoltán 6, Németh Zoltán 2, Gundinger Soma 2.
Hírek [2018.02.12.-02.18.]
Sikeres hetet zártak a tigrisek!

Kerekesszékes: Elérhető közelségbe került a Soproni Tigrisek kerekesszékes kosárlabda csapatának a Magyar Bajnokság menyerése!!

Miskolcon rendezték meg a bajnokság 5.fordulóját. (A Soproni Sólymok együttese szabadnapos volt.)

Az első mérkőzésen a hazaiak, a DVTK csapata szoros mérkőzésen maradt alul a Törekvés BP. együttese ellen, ezt a harmadik negyed első 8 percében nyújtott jó teljesítményének köszönhetik a miskolciak.
A budapesti csapatban a mai napon hiányzott az egyik legjobb játékosuk Farkas László.

DVTK 32: 42 Törekvés BP.
(6: 10, 8:10, 10: 12, 8: 10)

Dobók:
DVTK : Antal József 12, Tápai János 8, Matusek Nikoletta Dr. 4, Tomolya Péter 6, Mézes József 2

Törekvés: OszolikPéter 15, Domonkos Roland 14. Weisz Róbert 9, Kss Juhász Éva 2, Schober László 2

A második mérkőzésen a Törekvés csapata a Soproni Tigrisek ellen lépett pályára. A soproniak villám rajtot vettek első negyedben 16:0 volt az eredmény Magyar András tanítványainak.
A második negyedben is folytatódott Tigrisek remek csapatmunkája. A szorosabb harmadik negyed után az utolsó felvonásban tovább növelte az előnyét a bajnokságot vezető együttes.

Törekvés :33: 63 Soproni Tigrisek
(0:16, 8:16, 17: 15, 8:16)

Dobók:
Törekvés:
Oszolik Péter 8, Domonkos Roland 8, Weisz Róbert 7/3, Schober László 4, Kiss Juhász Éva 4, Dollenstein János 2

Soproni Tigrisek:
Taschner Kristóf 32, Sedric Roussel 12, Sodjine Motto Julien 10, Iszló Tamás 9.

Az utolsó mérkőzésen a miskolciak ellen játszottak a soproniak.
A Tigriseknél azok is szerephez jutottak akik az előző mérkőzésen többet pihentek.

A közel 20 pontos siker azt jelenti, hogy megtartotta veretlenségét a soproni csapat, így nagy lépést tett a bajnoki cím eléréséhez.

Soproni Tigrisek 60:41 DVTK
(13:8, 20:10, 17:6, 10:17)

Dobók:
Tigrisek:
Taschner Kristóf 14, Iszló Tamás 12, Sedric Roussel 12, Horváth József 10, Sodjine Motto Julien 8, Molnár Attila 2,Nyúl Szabolcs 2

DVTK:
Tápai János 16, Antal József 15, Tomolya Péter 6,
Tóth Zoltán 2, Matusek Nikoletta Dr. 2.

Hírek (2018.01.22.-01.28.)

Nagyon jól sikerült vasárnap!!!

A Tigriesek által rendezett kerekesszékes kosárlabda forduló
első mérkőzésén a csaptunk, a Soproni Sólymok együttesével mérkőzött.
Már az első félidőben kialakult a 15 pontos különbség a szimpatikusan küzdő Sólymok ellen.
A negyedik negyed közepére ez már 22 pontosra nőtt ( 47 – 25).
Az utolsó percekben ez 6 ponttal csökkent , így alakult ki a végeredmény:
Soproni Tigrisek 47 : 31 Soproni Sportiskolás Sólymok

27048382_1850989044913569_302393893_o

A következő összecsapás Sólymok és a bajnok Törekvés között került megrendezésre.
A budapestiek csapatából hiányzott Farkas László ( aki a válogatott alapembere is), elfoglaltsága miatt csak a 14 órai Tigrisek elleni mérkőzésre érkezett meg.
Már az első negyedben – bár még ekkor 15 -12 -re a fővárosiak vezettek – érződött a remek csapatunka a Sólymoknál, s a félidőben már egalizálódott a mérkőzés ( 20 : 20 )
A harmadik negyedben meglepetésre, de megérdemelten már 32 : 26 volt az eredmény a Sólymok javára, a záró etapban még egy ponttal növelték az előnyüket, s megszerezték a bravúros győzelmüket!
Végeredmény: 42 : 35

27048193_1850989078246899_827192993_o

Ezután került sorra a Soproni Tigrisek – Törekvés mérkőzésre.
A vendégek csapatához ekkorra már megérkezett a legjobbjuk Farkas László.
Jól kezdett a fővárosi csapat, de a negyed végére már
14 :10-re a Tigrisek vezettek.
Az első félidőben ezt még sikerült növelni, így 25 : 18 – as soproni vezetéssel vonultak a szünetre a csapatok.
A második félidőben állandósult a 8-10 pontos soproni vezetés. A védekezésben nyújtott összehangolt csapatmunkának köszönhetően újabb bravúrral 43 : 34 -re győztek a TIGRISEK!!!

csapat

Ezzel már a Törekvést három győzelemmel ( !!!! )megelőzve vezetik Magyar András tanítványai a tabellát.