Összefoglaló

Az elmúlt hónapok mérkőzéseinek összefoglalója korosztályonként:

NB2:

Magabiztos győzelem az NB II-ben az élvonalban szereplő,jól küzdő Baranyaiak ellen.

Soproni Tigrisek 79 : 63 Kozármisleny
( 20 : 12 , 22 : 13, 13 : 16, 24 :22 )

Az első negyedben Erdősi és Vesztergom erőteljes játékával
megnyugtató előnyre tettek szert a Tigrisek.
A második szakaszban Balogh Gergő gyártotta a pontokat.
Jelentős, 17 pontos hazai előnnyel vonultak a szünetre
a csapatok.
A második félidőben iranyítónk Halász Tamás remek játékot produkált, s az első félidei 4 ponjához még 19 (!!!!)-t “termelt”.
Az ellenfél keményen küzdött , többször csőkkentette hátrányát 10 pont körülire, de a haziaiak hamar visszaállították a húsz pontos előnyt.
A mérkőzés utolsó szakaszában a juniorok is szerepet kaptak!
A sikerrel a Tigrisek megkezdték a felzárkózást az élbolyhoz!

( 16 : 20 ,29 :5, 23 : 14, 29 :22)
Első negyedben lendületesen kezdett a vendég csapat Vertetics vezetésével, meglepetésre 4 pontos előnyre tettek szert.
A második etapban összeszedték magukat a Tigrisek és a szünetben már 20 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző.
A kispadról is remekül szálltak be a játékosaink, s a második félidőre tovább növeltük az előnyünket, végül közel 40 pontos győzelmet arattunk!
Jövő pénteken idegenben a Ricsilla -Sport ellen még ennél is jobb játék kell, hogy elvegyük az ellenfél hazai veretlenségét és megszerezzük zsinorban a hatodik győzelmünket.

U18:

Soproni Tigrisek 59 :63 Oroszlány
( 21 : 13 , 12 : 18, 18 : 15, 8 : 17 )

Pedig a kezünkben volt!!!
Remekül kezdtük a mérkőzést, gyors pontos játékkal
elhúztunk az első negyedben.Az ellenfél 3:2-s zónába állt,
előnyünket megtartva fordultunk a félidőben.
A harmadik negyedben tovabb fokoztuk a tempót, a záró etap elején már 10 ponttal vezettünk. Ekkor ráadásul kipontozódott az ellenfél legjobbja. Sajnos ez minket zavart meg jobban, a külső dobások pontatlanok lettek, sorban kaptuk a hármasokat, s az utolsó 6 percet 17 : 3 -ra !!!! elveszítettük, így 4 pontos nagyon fájó vereséget szenvedtünk!

U18

U18 2

u18 1
Kár érte!!
Nagyon köszönjük a fiatalabb Tigrisek és a szülők fergeteges buzdítását! Rajtuk nem múlt!
Az év elején kiegyeztünk volna a régió bajnokság 2 helyével, de most van egy kis hiányérzetünk!

U11 Orsolya:

Orsolyás kenguru csapatunk két győzelemmel kezdte az idényt!

Téti Tigrisek-Soproni Tigrisek Orsolya
25-71(12-44)

Soproni Tigrisek Orsolya-Soproni Sportiskolás Zsiráfok
87-35(50-13)

Sallay Gábor(edző):
Nagyon vártuk már,hogy számunkra is elkezdődjön a Kenguru bajnokság.
Az első mérkőzés pici csúszással kezdődött a téti csapat buszproblémája miatt,de szerencsére ideértek a srácok,így elkezdődhetett a mérkőzés.
Sok fiatal játékosunknak ez volt az első kosárlabda mérkőzése,ezúton gratulálok nekik,és kívánom,hogy még sok szép élményben legyen részük kosárlabdázóként. Helyenként ügyesen játszottunk a névrokon „tigrisek” ellen.
A Zsiráfok ellen is sikerült szép akciókat bemutatni,bár még nagyon sokat kell gyakorolnunk a passzolást és a védekezést is…
Mindkét ellenfélnek további sok sikert kívánunk,és nem utolsó sorban köszönjük a Sportvezetőknek,Edzőknek,Szülőknek,hogy ilyen sokan kilátogattatok a mérkőzésekre,remek hangulatot teremtve. HAJRÁ TIGRISEK!!!

U11 Deák tér:

Egy győzelem egy vereség a B csoportban!

U11 harmadik forduló “B” Csípős Darazsak-Soproni Tigrisek Deák tér 68-45 (18-10,17+5-13+5,17-7,11-10)
Soproni Tigrisek Deák tér-Szorgos Darazsak 59-23 (19-5,12+3-4+6,14-2,11-6)

U11 Deák

Gadácsi Zoltán edző: Az első mérkőzésen idei legerősebb ellenfelünkkel találkoztunk.Meglepődtek a fiúk, hogy milyen agresszív védekezést kapnak.Nem támadtuk a gyűrűt kellő elszántsággal, sok eladott labdánk volt, amiből kaptuk a könnyű ziccereket.Kár a harmadik negyedért, mikor kettő dobott pontot tudtunk produkálni, sokkal szorosabb meccset tudtunk volna játszani..

A második meccsen már teljesen más tudású csapattal játszottunk, sikerült gyorsan megnyugtató előnyhöz jutni.A srácok jól érezték egymás mozgását a pályán, szép megoldásokkal sok gyors, üres ziccert dobtunk.Sikerült a “B” csoportban maradni, ez jó eredmény, főleg, hogy vannak akik idén kezdték a kosarazást.Szép volt fiúk!

U12 A és B csapat:

Papírforma eredmények hétvégén az U-12- korosztályban!!

Az “A” csapatunk 1 győzelemmel,1 vereséggel maradt a legfelsőbb osztályban. Az eredmények várakozásnak megfelelőek, de a játékkal voltak gondok.
Fokozni kell az edzéseken a koncentrációt, fegyelmet, pontosságot!

u12 2

u12 3

u12 1

“B”csaptunk egy szoros mérkőzésen szenvedett vereséget, a másodikat megnyerte.
Sajnos a mérkőzést megelőző napon 5 játékosunk betegedett le, így 9-en tudtunk a kötelező 10 helyett kiállni.
A mérkőzéseket lejátszottuk, szépen is küzdöttek a srácok.
A következő fordulóban “C” csoportban küzdünk!

U16:

1. november 28. 19:30 Novomatic aréna

Soproni Sportiskola B – Soproni Tigrisek 57:55

Egy megnyert mérkőzést vesztettünk el fegyelmezetlenségek miatt.

Az első félidőben sok hibával,de a zónát megbontva, betörésekkel, jó leosztásokkal végig vezettünk! A második félidőben dekoncentráltan védekezve, támadásban gyenge dobóteljesítményt nyújtva hoztuk fel ellenfelünket!

Sajnos több játékosunk is az első negyedben felesleges faultokat követett el, így sokat kellett őket a padon ültetni.
Az utolsó percekben jelentős hátrányt dolgoztunk le, így az első mérkőzésen elért 3 pontos győzelemből azért 1 megmaradt!
Biztató, hogy az öltözőben a hibákat megbeszélve mindenki, vezető, edzők játékosok hitet tettek az önvizsgálat, a változtatni akarás és a kosárlabda iránti alázat fontossága mellett!
Holnaptól mindenki tiszta lappal, a kemény munkát vállalva
indul az edzéseknek!
Az ellenfélnek gratulálunk a győzelemhez!
Hajrá Tigrisek!

u16 2

Nagyon értékes győzelem U.16-ban!!!

Soproni Tigrisek 73 – 71 Oroszlány
( 15 : 18 , 14 – 20 , 25 – 15 (!!!), 19 – 18 )

Szezon elején elszenvedett súlyos oroszlányi vereség után , értekes győzelmet szereztek fiaink!
Már az első félidőben is küzdöttünk, de a sok hiba miatt 9 ponttal vezetett az ellenfél.
A harmadik negyedben már nagyobb sebességgel játszottunk, bravúros megoldásoknak és jó védekezésnek köszönhetően megfordítottuk a mérkőzést!
Izgalmas végjátékban sikerült a bravúros győzelem!
A büntetők jobb százalékos dobásában kell még javulnunk
(14- ből 4), ez pedig csak gyakorlás kérdése!

U14:

A Soproni Tigrisek mindkét mérkőzésüket megnyerték
Soproni Tigrisek – Szombathelyi SI KA „B”
77-52 (19-14, 16-15, 25-10, 17-19)
Soproni Tigrisek – Zalakerámia ZTE KK „B”
86-52 (20-17, 19-16, 30-7, 17-12)

U14

u14 1

u14 2

Kerekesszékes:

Vasárnap ismét a Novomatic Aréna adott otthont a kerekesszékes kosárlabdázóknak, ahol a második fordulóban három csapat játszott. A nyitómérkőzésen a Soproni Sólymok a Soproni Tigrisekkel néztek farkasszemet, itt a jóval esélyesebb Tigrisek hozták is a papírformát és magabiztos győzelmet szereztek.

Kerekesszékes

A folytatásban a Sólymok kaptak pihenőt, közben a Tigrisek a DVTK Miskolccal is megmérkőztek. A játék képe hasonlóan alakult, már néhány perc után egyértelművé váltak az erőviszonyok. A harmadik negyedben még egy lapáttal rátettek a soproniak, volt, hogy percekig nem tudtak a vendégek átmenni a félpályán, újabb könnyed győzelem lett a vége.

Zárásként a Soproni Sólymok is kiálltak a miskolciak ellen. Egy darabig nagy csatára késztették egymást a felek, de koncentrált, jó csapatmunkával  apránként a Sólymok is elléptek a piros mezesektől, és így ők 44-30-as győzelmet ünnepelhettek.

Kerekesszékes 1

A soproni fordulóban tehát két győzelemmel a Soproni Tigrisek szerepeltek a legjobban, majd a Soproni Sólymok egy győzelemmel, és a DVTK Miskolc bánkódhatott, hiszen két vereséget gyűjtött be. A tavalyi bajnok Törekvés SE ezúttal szabadnapos volt.